Kavaklı Mahallesi'nde Özel İstanbul Yıldırım Akşam Lisesi Açıldı!

Hayrullah Yıldırım ve Gaye Akdemir kuruculuğunda Silivri’nin Kavaklı Mahallesi’nde hayata geçirilen Özel İstanbul Yıldırım Akşam Lisesi için bugün açılış programı tertip edildi. Açılışta okul hakkında bilgilendirmede bulunan kurum müdürü Ahmet Kahraman, “Okulumuz 3 katlıdır, 12 derslikli olup 210 öğrenci kapasitelidir. Uzman bir yönetim ve öğretmen kadrosuyla eğitim ve öğretime hazırız. Gündüz öğrenim veren liselerden hiçbir farkı yoktur. Örgün eğitim hakkını kaybetmiş 18 yaş üstü herkes yaş sınırlandırması olmadan okulumuza kayıt olabilir” dedi ve ekledi: “Okulumuzun geleceğinin daha aydınlık, daha güzel başarılarla dolu olması temel amacımızdır. Günümüzde daha büyük bir özlemle ve inançla anımsadığımız büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün özdeyişinde vurguladığı amaca göre öğrencilerimizi fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller olarak yetiştirmeye özen göstereceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.”

Kavaklı Mahallesi'nde Özel İstanbul Yıldırım Akşam Lisesi Açıldı!
Editör: Yaz Dostum
05 Eylül 2021 - 22:02 - Güncelleme: 06 Eylül 2021 - 00:30
Özel İstanbul Yıldırım Akşam Lisesi; 5 Eylül Pazar, bugün, Kavaklı İstiklal Mahallesi, Kavaklı Caddesi, No: 72 adresinde okulun kurucuları Hayrullah Yıldırım ve Gaye Akdemir ile kurum müdürü Ahmet Kahraman’ın ev sahipliğinde eğitim öğretime açıldı.Açılışta Silivri İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Erdal Aslan, Silivri Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nuray Koçer, Silivri Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifi Başkanı Ercan Çalışkan, Silivri Şoförler ve Otomobilciler Başkanı Recep Akıncı, Silivri Kulüpler Birliği Başkanı Ali Tonta ile davetliler hazır bulundu. Program akışı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.
AHMET KAHRAMAN: “OKULUMUZ EĞİTİM VE ÖĞRETİME HAZIR”

Programda açılış konuşması Özel İstanbul Yıldırım Akşam Lisesi kurum müdürü Ahmet Kahraman tarafından yapıldı. Eğitim kurumu ve kayıt şartları hakkında bilgilendirmede bulunan Kahraman, konuşmasında şunları kaydetti:

“Saygıdeğer davetlilerimiz, Özel İstanbul Yıldırım Akşam Lisesi açılış programımıza hoş geldiniz. Hepinizi sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum. Öncelikle sizlere okulumuz hakkında kısaca bilgi aktarmak istiyorum. Okulumuz yeni bir binadır. 3 katlıdır. 12 derslikli olup 210 öğrenci kapasitelidir. Bina yerleşim alanı olarak 800 metrekare, bahçe alanı ise 1600 metrekare, toplam olarak 2400 metrekarelik bir alana sahibiz. Uzman bir yönetim ve öğretmen kadrosuyla okulumuz eğitim ve öğretime hazırdır. Bu vesile ile 2021-2022 eğitim ve öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum, başarılar diliyorum. Yaptığımız uzun araştırmalar neticesinde ‘nerede okul açmalıyız?’ sorusunun karşılığında Silivri’de akşam lisesinin eksikliğini hissettik ve Silivri’de ilk olarak Özel İstanbul Yıldırım Akşam Lisesi’ni açmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hayırlara vesile olur inşallah.

“DİPLOMA VE KAZANILAN HAKLAR AÇISINDAN GÜNDÜZ ÖĞRENİM VEREN LİSELERDEN HİÇBİR FARKI YOK”

Akşam lisesi, gündüz öğrenim veren liselerden hiçbir farkı bulunmayan bir okuldur. En önemli özelliği, derslerin çalışma saati bitiminde başladığı bir lise türüdür. Bu sayede öğrencilerimize gündüz işlerinde çalışma, gece okuma fırsatı sunmaktadır. Akşam lisesi herhangi bir nedenden dolayı lise eğitimini tamamlayamamış bireylere lise diploması alma fırsatı sağladığı gibi üniversite eğitimini düşünen öğrenciler için düşük sınıf mevcutlarıyla öğretmenlerden daha fazla yararlanarak öğrencilere kaliteli eğitim olanağı sunmaktadır. Örgün eğitim hakkını kaybetmiş 18 yaş üstü herkes yaş sınırlandırması olmadan okulumuza kayıt olabilir.

“GÖNÜL RAHATLIĞIYLA KAYIT YAPTIRABİLİRSİNİZ”

Bu okulun geleceğinin daha aydınlık, daha güzel başarılarla dolu olması temel amacımızdır. Bu yolda bizler yönetici ve öğretmenler olarak çalışmalarımızı kararlı bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz. Elbette bu çalışmalarımızın ve çabalarımızın nihai sonucu öğrencilerimizin başarıları ile taçlanacaktır. Biz Özel İstanbul Yıldırım Akşam Lisesi olarak öğrencilerimizin sağlıklı, huzurlu ve güven içinde eğitimlerini sürdürebilmeleri için her türlü tedbiri almış durumdayız. Gönül rahatlığıyla okulumuza kayıt olarak öğreniminizi sürdürebilirsiniz. Her başlangıç bir umuttur; her umut, yeni girişimleri, yeni beklentileri ve özünden yeni bir canlılığı da birlikte getirir.

“BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK'ÜN IŞIKLI YOLUNDA NESİLLER YETİŞTİRECEĞİZ”

Parolamız ileri ve daima ileri olacaktır. Eğitimde, bilimde, sanatta, Atatürk ilke ve inkılaplarını koruyup kollama da hep ileride olacağız. Bunu hep birlikte başaracağımıza tüm içtenliğimle inanıyorum. Doğruyu isteyerek, iyiye tutunarak, sevgiyle bağlanarak gelişeceğiz, büyüyeceğiz ve ilerleyeceğiz. Günümüzde daha büyük bir özlemle ve inançla anımsadığımız büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün özdeyişinde vurguladığı amaca göre öğrencilerimizi fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller olarak yetiştirmeye özen göstereceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Hizmet verdiğimiz süre boyunca Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün laik ve çağdaş devrimci atılımları, ışıklı bilim yolu bizlere daima yol gösterecektir. Bu duygu ve düşüncelerle okulumuzun açılışının hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, katılımınızdan dolayı hepinize teşekkürlerimi sunuyorum. Sağlıcakla kalın.”HAYRULLAH YILDIRIM: “ÖZEL İSTANBUL YILDIRIM AKŞAM LİSESİ OLARAK LİSE DİPLOMASI ALMA FIRSATINI SUNUYORUZ”

Program akışı Özel İstanbul Yıldırım Akşam Lisesi kurucularından Hayrullah Yıldırım’ın konuşması ile devam etti. Herhangi bir nedenden dolayı eğitimleri yarım kalan kişilere yarıda bıraktıkları eğitim hayatlarını tamamlamaları için gerekli olan ortamı hazırladıklarını vurgulayan Yıldırım, şunları söyledi:

“2021-2022 eğitim öğretim yılının öğrencilerimize ve bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Eğitim hayatını yarıda bırakmak zorunda kalan, örgün eğitim hakkını yitirmiş olan ve Milli Eğitim Bakanlığı onaylı lise diplomasına ihtiyacı olan kişilere eğitimlerini tamamlama fırsatı veren eğitim yuvamızı Silivri’ye kazandırmaktan dolayı çok mutluyuz. Herkesin eğitim öğretimlerinin tamamlamasını sağlamak amacıyla kurduğumuz Özel İstanbul Yıldırım Akşam Lisemizin açılışında bizleri yalnız bırakmayan siz değerli dostlarımıza saygı ve sevgilerimi sunuyor, yeni eğitim-öğretim yılının hepimize sağlık, mutluluk, huzur getirmesini temenni ediyorum. Katılımlarınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum.”GAYE AKDEMİR: “HAYIRLI UĞURLU OLSUN”

Açılış programında son olarak Özel İstanbul Yıldırım Akşam Lisesi kurucularından Gaye Akdemir söz aldı. Bu vesile ile 2021-2022 eğitim öğretim yılının başta Silivri’miz olmak üzere tüm ülkemize, tüm öğretmen, öğrenci, eğitim çalışanı ve velilere hayırlı olmasını diledi. “Okulumuzu kurabilmek için çok zor bir yıl geçirdik” diyen Akdemir, “Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Geldiğiniz için teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

HALK OYUNLARI GÖSTERİSİ RENK KATTI

Okul yöneticilerinin davetlilere seslenmesinin akabinde Silivri yöremize ait halk oyunları gösterisi sergilendi. Renkli görüntülere sahne olan etkinliğin ardından protokol mensuplarının katılımı ile hayır duaları eşliğinde açılış kurdelesi kesildi.

Açılış programı, davetlilere yapılan ikramla sona erdi.


Hazal BAŞARAN / Batuhan GÜÇLÜ 

YORUMLAR

  • 0 Yorum