Bilim Teknoloji ve Bilişim Sergisi Açıldı

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından "Bilim Teknoloji ve Bilişim Serüveni" sergisi açıldı.

Bilim Teknoloji ve Bilişim Sergisi Açıldı
Editör: Yaz Dostum
16 Mart 2021 - 21:54
8-14 Mart Bilim ve Teknoloji Haftası kapsamında İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından "Bilim Teknoloji ve Bilişim Serüveni" sergisi açıldı. Bilgi İşlem ve Eğitim Teknolojileri Şubesi tarafından düzenlenen serginin açılışına Millî Eğitim Bakanlığı Daire Başkanı Ayhan Korkmaz, İl Millî Eğitim Müdürümü Levent Yazıcı, Bilgi İşlem ve Eğitim Teknolojileri Şube Müdürü Timur Tuğral, yöneticiler, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Öğrencilerimizi Bilimle Buluşturmak

Kurum bünyesinde yürütülen faaliyetler hakkında bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı "Öğrencilerimizi bilimle buluşturmak için öğretim programlarıyla yetinmeyip çeşitli projeleri hayata geçirdik.  Etkinliklerimiz ile gençlerimizin, çocuklarımızın bilim ve teknolojiye olan ilgilerini ön plana çıkarmayı, onların bilimsel çalışma yapmaları ile ilgili olarak kendilerine güvenmelerini hedefliyoruz. Bu çalışmaların iş birlikleri içinde çoklu etkileşimle ortaya çıkması çok güzel, öğretmen ve öğrencilerimizin katılımı mutluluk verici, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

Teknolojinin Gelişim Süreci

Çocukların, gençlerin bilim ve teknoloji farkındalıklarını artırmayı hedeflediklerini belirten Bilgi İşlem ve Eğitim Teknolojileri Şube Müdürü Timur Tuğral "8-14 Mart Bilim ve Teknoloji Haftası kapsamında bizler de bazı faaliyetler planladık. Ülkemizi dünyanın en büyük ekonomileri arasına taşıyacak temel unsur hiç kuşkusuz bilim ve teknolojidir. Açılışını yaptığımız bu sergide okullarımızda ya da günlük hayatta kullanılan teknolojilerin evrelerini görebilirsiniz. Sürdürülebilir, rekabetçi ve güçlü bir ekonomi için yüksek teknolojili ve katma değerli üretim büyük önem taşımaktadır. Teknolojinin gelişim sürecini bilmek yeni çalışmalara yol gösterir. Sergimize ilgi gösteren herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Bilim Teknoloji ve Bilişim Serüveni Sergisi kapsamında teknolojinin günümüze kadardönemsel olarak gelişimini ifade eden fotoğraf sergisine ulaşmak için tıklayınız. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum