Mektebim Silivri Yüzme Takımı Edirne'nin Kurtuluşu Yüzme Şampiyonasına Damga Vurdu

Silivri Mektebim Koleji ile Silivri Yüzme Kulübünün bir yıldır ortak olarak hazırladığı yüzme takımı, geçen ay Türkiye Yüzme Federasyonu’nun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Tekirdağ Olimpik Yüzme Havuzunda düzenlediği müsabakalara katılmış ve Kolejli yüzücüler kendi serilerinde birincilikler kazanarak madalyalarla evlerine dönmüştü. Mektebim’li kulaçlar, bu kez de Gençlik ve Spor Bakanlığı, Edirne Valiliği, Edirne Belediyesi ve Türkiye Yüzme Federasyonu’nun Edirne’nin Kurtuluşu’nun 100. Yıldönümü vesilesiyle düzenlediği Yüzme Şampiyonası’ndan da boş dönmedi.

Mektebim Silivri Yüzme Takımı Edirne'nin Kurtuluşu Yüzme Şampiyonasına Damga Vurdu
Editör: Yaz Dostum
29 Kasım 2022 - 16:03 - Güncelleme: 29 Kasım 2022 - 16:11
Akademik eğitimlerinin yanında öğrencileri yetenekleri doğrultusunda performans sporlarına yöneltmek, Türkiye'yi yurt içinde ve yurt dışında temsil edecek sporcu potansiyelini ortaya çıkarmak amacıyla zengin öğrenme fırsatları sunan bölgemizin deneyimli okulu Mektebim Koleji Silivri Kampüsü Yüzme Takımı, sportif başarılarıyla ses getirmeye devam ediyor.

Sahip olduğu fiziki ve teknik kapasite sayesinde profesyonel çapta yarışmalara hazırlanan Mektebim Yüzme Takımı, bu çerçevede Edirne’nin Kurtuluşu 100. Yıl Yüzme Şampiyonası’nda önemli dereceler elde ederek madalyalarla döndüler.

SİLİVRİ’YE MADALYALARLA DÖNME BAŞARISI GÖSTEREN ÖĞRENCİLER, OKUL İDARESİ TARAFINDAN DA ÖDÜLLENDİRİLDİ

Buna göre öğrencilerden;

50 metre sırt üstü stilde; Elis Uygur 7 Yaş Kategorisinde Edirne Üçüncüsü (30 finalist arasında)

50 metre serbest stilde; Nil Uygur, Bella Tunalı ve Poyraz Can kendi serilerinde birinci, Elis Uygur ikinci, Ekin Saniye Can üçüncü, Baybars Tiryaki dördüncü, Kaan Tunalı beşinci ve Ada Ay beşinci,

50 metre sırt üstü stilde; İstanbul Vural ve Baybars Tiryaki kendi serilerinde birinci, Bella Tunalı altıncı ve Ada Ay altıncı olarak yarışmayı tamamladı.

Dereceye giren öğrenciler Türkiye Yüzme Federasyonu Trakya Bölge Koordinatörü Tolga Kipriye tarafından madalyaları takılarak ödüllendirildi.

Öğrenciler Mektebim Koleji’nde de plaket ve madalyalar verilerek ödüllendirildi.ANTRENÖRLER TAKIMDAN UMUTLU

Mektebim Koleji ve Silivri Yüzme Kulübü antrenörleri Eralp Çelik ve Zekiye Yavuz, öğrencilerinin artık meyve alma zamanına geldiğini belirterek, Silivri’de yüzme alanında öncü olan bu takımın önümüzdeki dönemde Tekirdağ ve İstanbul’daki yarışmalara daha deneyimli olarak gireceklerini ve daha yüksek başarılar elde edeceklerini söyledi.“TEMİZ BELGESİ” ALAN TEK ÖZEL HAVUZ, SİLİVRİ MEKTEBİM KOLEJİ HAVUZUNDA

Bölgede Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan tetkiklerde “Temiz Belgesi” alan tek özel havuz olan Silivri Mektebim Koleji havuzunda çalışmalarına devam eden Çelik ve Yavuz “Silivri’de yüzmenin tek adresi olan Mektebim Koleji havuzunda çocuklarımızı uçan kulaçlara dönüştürme gayretimiz devam edecek” dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum