Öznur Kırkıcı'dan kadın esnaflar için dayanışma çağrısı

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla “Kadın Esnafla Dayanışmaya Ben De Varım” kampanyası başlattıklarını duyuran Silivri Kadın Girişimciler Derneği Başkanı Öznur Kırkıcı,  “Kadının sosyal ve ekonomik yaşamda güçlü olmasını sağlamak ve dezavantajlı durumundan dolayı kadın esnafın birbiriyle dayanışmasını yükseltmek amacıyla tüm Silivrilileri alışverişini kadın esnaftan yapmaya davet ediyoruz” ifadeleriyle tüm ilçe halkına anlamlı bir çağrıda bulundu.

Öznur Kırkıcı'dan kadın esnaflar için dayanışma çağrısı
Editör: Yaz Dostum
01 Mart 2022 - 18:24 - Güncelleme: 01 Mart 2022 - 18:27
Pandemiden dolayı zor günler geçiren esnafa sahip çıkılması konusunda çağrıda bulunan Silivri Kadın Girişimciler Derneği Başkanı Öznur Kırkıcı, vatandaşların kadın esnaflardan alışveriş yapmaları gerektiğini kaydetti.

“YAŞANAN OLUMSUZLUKLARDAN KADINLARIMIZ DAHA FAZLA ETKİLENDİ”

Öznur Kırkıcı, “Kadın Esnafla Dayanışmaya Ben De Varım” kampanyasıyla ilgili yayınladığı bildiride şu görüşlere yer verdi:

“Değerli Silivrililer; son yıllarda yaşadığımız Covid-19 pandemisinin sonuçları ve bir süredir ekonomide yaşanan daralmanın etkisiyle işleri bozulan ve kepenk kapatan esnaf sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Ne yazık ki yaşanan bu olumsuzluklarda kadınlarımızın daha fazla etkilediği bir gerçektir. Oysa kadın girişimcilerimizin ekonomik ve sosyal kazanımlarının korunması ve geliştirilmesi toplumsal açıdan çok önemlidir. O nedenle biz ekonomik krizle iyice bunalan esnafımızı koruyabilmek adına tüm Silivri halkını Silivri esnafından, özellikle kadın esnafından alışverişe davet ediyoruz. Kadının sosyal ve ekonomik yaşamda güçlü olmasını sağlamak ve dezavantajlı durumundan dolayı kadın esnafın birbiriyle dayanışmasını yükseltmek amacıyla tüm Silivrilileri alışverişini kadın esnaftan yapmaya davet ediyoruz.

“BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ”

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla başlattığımız bu kampanyada ilçemizin merkezi başta olmak üzere farklı mahallelerindeki kadın esnaflara ziyaretler yapılacak. Kadın esnafla dayanışma hissettirilerek onların yalnız olmadığını, kadınların dayanışmasıyla yaşamlarının daha da güzelleşeceğini, kadın esnaflardan alışveriş yapılmasının öneminin bilince çıkarılması amaçlanmıştır. Hazırlanan afişin erebildiğimiz tüm esnafın vitrinine asılması sağlanacak. Ve bu yolla kadın esnafın istihdamının desteklenmesi çalışmalarına hız kazandırmak, bu yöndeki faaliyetleri özendirmek ve teşvik etmek ve kadınların işgücüne katılmalarının önünde bulunan engelleri ortadan kaldırmak amacıyla benzer kurum ve kuruluşlar ile birlikte projeler geliştirilecektir. Temel amacımız kadınların işgücüne daha fazla katılım sağlamaları, kendi işlerini kurabilmeleri; kısaca kendi ayakları üzerinde durabilmeleridir.

“KADIN ESNAFIMIZ ZORLU BİR SÜREÇTEN GEÇİYOR”

Kadın girişimciliğinin yaygınlaşmasını, kadının toplum içinde ve ekonomide güçlenmesini destekleyen ve şiddete karşı her zaman kadınların yanında olan Silivri Kadın Girişimcileri Derneği olarak tüm Silivrilileri alışverişlerini kadın esnafta yapmaya çağırıyoruz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum