Silivri İmam Hatipliler Derneğinden Gülşen hakkında suç duyurusu

Gülşen'in imam hatip okulları ve mensuplarına yönelik ifadeleri, Silivri İmam Hatipliler Derneği tarafından protesto edildi. Yapılan basın açıklamasında, “Bugün İmam Hatip Okullarımızda okuyan yaklaşık 1,5 milyon öğrenciyi, bu öğrencilerin aileleri ve bu okullardan mezun olanları dikkate aldığımızda 10 milyona yakın bir kitleyi çirkin iddialarla itham etmek %99’u Müslüman olan toplumun fay hatlarıyla oynamaktır. Bu terbiyesizliği asla sineye çekmeyeceğiz” ifadeleri kullanıldı. Dernek üyeleri, ünlü isim hakkında suç duyurusunda bulundu.

Silivri İmam Hatipliler Derneğinden Gülşen hakkında suç duyurusu
Editör: Yaz Dostum
26 Ağustos 2022 - 16:36 - Güncelleme: 26 Ağustos 2022 - 16:42
Silivri İmam Hatipliler Derneği, konseri esnasında "İmam Hatip'te okumuş daha önce kendisi, sapıklığı oradan geliyor" ifadelerini kullanan Gülşen’le ilgili bugün Silivri Adliyesi önünde basın açıklaması gerçekleştirdi akabinde kabul edilemez olduklarını vurguladıkları söylemlerinden dolayı hukuki süreç başlattı.

BBP Silivri İlçe Başkanı Ramiz Aksu, AK Parti Silivri Belediye Meclis Üyeleri Salim Çavdar, Mustafa Çolakoğlu, Ömer Tekin ve Yasin Gören ile Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Silivri İlçe Temsilcisi Hasan Özen de eylemde yer alan isimler arasındaydı.


“İMAM HATİP OKULLARI, KURULUŞUNDAN BU YANA ÜLKENİN MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERİYLE NESİLLERİN YETİŞTİRİLDİĞİ KURUMLARDIR”

Yapılan basın açıklamasında şu ifadeler kaydedildi:

“Kıymetli Basın Mensupları, Aziz Milletimiz!

İmam Hatip Okulları bugünkü haliyle bundan 71 yıl; isim ve içerik olarak ise 109 yıl önce ülkemizin eğitim hayatına zenginlik katan ve özgün bir eğitim modeli olarak geçmişten bugüne kadar milyonlarca öğrenci yetiştiren gözbebeğimiz okullarımızdır. “. Bu okullar kurulduğu günden itibaren milletimizin yoğun teveccühüne mazhar olmuş, milletine, devletine ve vatanına aşkla hizmet eden nesiller yetiştirmiştir. İmam Hatip okullarında yetişen milyonlarca genç bugün eğitimden kültüre, spordan sanata, siyasetten teknolojiye kadar her alanda göğsümüzü kabartan çalışmalara ve başarılara imza atmaktadır.

“BU OKULLARDA OKUYAN ÖĞRENCİLERİMİZE YÖNELİK HER TÜRLÜ AYRIŞTIRICI YAKLAŞIMI ÇİRKİN VE TEHLİKELİ GÖRÜYORUZ”

Kıymetli Basın Mensupları!

İmam Hatip Okulları; öğrencisi, öğretmeni ve müfredatı ile bu ülkenin Milli Eğitim sisteminin bir parçasıdır. Eğitim sistemimiz içinde farklı kademelerde birçok farklı okul türü vardır ve İmam Hatip Okulları da bu okullardan biridir. Okul türleri içinde İmam Hatip Okullarını tercih ederek bu okullarda eğitim almak isteyen her bir vatandaşımızın tercihi, tıpkı diğer okul türlerini tercih eden vatandaşlarımızda olduğu gibi temel bir haktır ve saygıya layıktır. Bu husus temel insan hakları ve anayasamız açısından gayet açıktır. İmam Hatip Okullarının mezunları ve mensupları olarak farklı okul türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilerimize yönelik her türlü ayrıştırıcı yaklaşımı çirkin ve tehlikeli görüyoruz.

“GÜLŞEN, TOPLUMU ALENEN KİN VE DÜŞMANLIĞA SEVK ETMEKTEDİR”

İmam Hatip okulları her türlü siyasi ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla gündem olacaktır. Ancak zaman zaman kendi çıkarları için suni gündem oluşturmak isteyenler, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, hakaret ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve habis nefreti dışa vuran zavallı kişiliklere de üzülerek şahit oluyoruz. Gülşen isimli bir şahsın konser sırasında İmam Hatip okullarına, bu okullarda okuyan öğrenci ve öğretmenlere yönelik çirkin itham ve iftiralarda bulunması toplumu alenen kin ve düşmanlığa sevk etmektir. İmam Hatip Okullarının mensuplarına ve mezunlarına aynı zamanda İmam Hatip sevdalısı olan toplumun tamamına saygısızlıktır.

“SAYGISIZLIĞINDAN DOLAYI KENDİSİNİ ŞİDDETLE KINIYORUZ”

Bu çirkin ithamı ve iftirayı söz konusu şahsın kendisine aynen iade ediyoruz. İmam Hatip okullarına ve mensuplarına yönelik bu saygısızlığından dolayı kendisini şiddetle kınıyoruz. Bugün İmam Hatip Okullarımızda okuyan yaklaşık bir buçuk milyon öğrenciyi, bu öğrencilerin aileleri ve bu okullardan mezun olanları dikkate aldığımızda on milyona yakın bir kitleyi çirkin iddialarla itham etmek %99’u Müslüman olan toplumun fay hatlarıyla oynamaktır.

“BU TERBİYESİZLİĞİ SİNEYE ÇEKMEYECEĞİZ”

Bu terbiyesizliği asla sineye çekmeyeceğimizi, hukuk önünde hesap soracağımızı kamuoyuna duyuruyoruz. Toplumumuzu, kültürümüzü, aile yapımızı ve neslimizi ifsad etmeyi ve her platformda soyunmayı teşvik etmeyi kendisine vazife bilen bu saygısız şahıs için tüm İmam Hatip Okulu mezunlarını ve mensuplarını, halkımızı hukuk önünde hesap sormaya davet ediyoruz.

“HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATIYORUZ”

SİYAD (Silivri imam Hatipliler Derneği) mensupları olarak bugün burada bu açıklamayı sizlerle paylaşıyoruz. Ardından Cumhuriyet Savcılıklarına söz konusu şahıs hakkında hukuki işlem yapılması için suç duyurusunda bulunacak, şikayetçi olacağız. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Hazal BAŞARAN

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Durmak yok yola devam
    11 ay önce
    Bu vatan sahipsiz değil Atatürk olsaydı asla böyle bir çıplaklığı izin ermedi. ATATÜRK YANLIS TANIMIŞ GULSEN HANIM
Günün Başlıkları