Yılmaz, Balık Lokantası ve Çay Bahçelerinin Yıkım Kararında Topu Hükümete Attı

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, sahilde Küpeşte’den başlayarak Öğretmenevi dahil, balıkçı barınağındaki lokantaların hepsine çıkan yıkım kararında Silivri Belediyesi’nin bir dahli olmadığını söyledi.

Yılmaz, Balık Lokantası ve Çay Bahçelerinin Yıkım Kararında Topu Hükümete Attı
Editör: Yaz Dostum
13 Mayıs 2022 - 22:20 - Güncelleme: 13 Mayıs 2022 - 22:31
Başkan Volkan Yılmaz, bugün yapılan Mayıs ayı meclis toplantısı 2. Birleşiminde Silivri sahilindeki balıkçı işletmelerinin tahliye meselesi ile ilgili belediyenin karalanmak istendiğini ileri sürerek yıkım kararına açıklık getirdi.

“KİMSE BU KONU ÜSTÜNDEN POPÜLİZM YAPMASIN”

Kimse siyaset yapmayacak. Kimse popülizm yapmayacak. Zabıta eliyle yapılan büyümelere ‘dur’ dediğimizde durmadıklarını, aymaz bir şekilde bütün sahili, bütün oradaki yeri kapladıkları ortada.

“ESNAF ŞİKAYET ETTİ, TARIM BAKANLIĞI GEREĞİNİ YAPTI”


En sonunda yine kendi aralarındaki bir esnafın CİMER şikayetleri neticesinde Tarım Bakanlığının müfettişlerinin buraya gelmesi marifeti ile yapılan tespitlerle Küpeşte’den başlayarak Öğretmenevi dahil hepsine yıkım kararı bize Kaymakamlık tarafınca tebliğ edildi.

“DAHLİMİZİN OLDUĞUNU SÖYLEMEK VİCDANSIZLIK”

Yani burada Silivri Belediyesi’nin bir dahilinin olduğunu, Silivri Belediyesi’nin bu restoranları, çay bahçelerini yıkacağını söylemek vicdansızlık.

"KEŞMEKEŞLİĞİN DEVAM ETMESİNİ DOĞRU BULMUYORUM"

Tekrar söylüyorum bütün problemleri çözdüğümüz gibi oradaki problemi çözecek idare yine biziz. Bunun çözümüne de son derece yakınız. Hem İl Tarım Müdürümüz, hem Ulaştırma İl Temsilcimiz, hem Milli Emlak Daire  Başkanımızla yapmış olduğumuz, Kaymakamımızın da katılmış olduğu toplantıda belli bir noktaya geldik ama burada bu şekilde bir keşmekeşliğin, kimin ne yaptığının belli olmadığı bir ortamın sürdürülebilmesinin de doğru olmadığını altını çizip konuyu Silivri kamuoyunun takdirine bırakıyorum


Haber : Hazal BAŞARAN

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum