Başkan Bozoğlu'ndan "Halk Ekmek" Açıklaması

AK Parti Silivri İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu, CHP Silivri İlçe Başkanının, “İBB'nin yeni halk ekmek büfeleri açma önergesi, AKP ve MHP oylarıyla reddedildi” paylaşımı üzerinden konuya açıklık getirdi. Bozoğlu konuyla ilgili beyanatında, “İBB Meclis toplantısında Grup Başkan Vekilimiz Tevfik Göksu açıklamasında büfelerin işletiminin Şehit ve Gazi Yakınları tarafından yapılması şartı ile onay verileceğini ilan etmiştir. Şehit ve Gazi Yakınlarını algı oyunlarına alet ederek, büfe işletimini birilerine peşkeş çekme peşinde olan bu ekip şimdi de güya Mobil Büfe’nin reklamını yaparak kamuoyunu yanlış bilgilendirmektedir” ifadelerini kaydetti.

Başkan Bozoğlu'ndan "Halk Ekmek" Açıklaması
Editör: Yaz Dostum
11 Ocak 2021 - 19:37 - Güncelleme: 11 Ocak 2021 - 19:43


AK Parti Silivri İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu’nun “Halk Ekmek’e AK Parti ve MHP engeli” paylaşımına cevaben yayımladığı yazılı açıklama aynen şöyle:

“AÇIKLAMA YAPMA GEREĞİ DOĞDU”

Kıymetli Silivrililer, bilindiği üzere CHP İlçe temsilcisi Mobil Halk Ekmek Büfeleri ile ilgili bir paylaşım yapmış ve yaptığı paylaşımda Halk Ekmek Büfelerinin sayısının artırılması konusunda Ak Parti ve MHP’nin Büyükşehir Meclisinde ret oyu kullandığını dile getirmiştir. Bu paylaşım üzerine bizlere kamuoyunu aydınlatmak üzere açıklama yapma gereği doğmuştur.

“İBB BAŞKANI TARAFINDAN VERİLEN VAADE RAĞMEN ÖNERGEDE ŞEHİT VE GAZİ YAKINLARINA DAİR TEK BİR KELİME DAHİ GEÇMEDİ”

İBB Başkanı 15 Aralık 2020 tarihinde resmi twitter sayfasında “İstanbullular en kaliteli ve ucuz ekmeğe daha çok ulaşabilsin diye Halk Ekmek'in üretim kapasitesini 1 milyon 250 bine çıkardık. Şehit, gazi ve engelli ailelerinin işletmesi kaydıyla Halk Ekmek büfelerinin sayısının artırılması talebimizde de ne olursa olsun ısrar edeceğiz.” diyerek paylaşım yapmış ve hemen bir gün öncesinde ise İstanbul genelinde 142 yeni Halk Ekmek Büfesi açılması için CHP grubu tarafından İBB meclisine sunulan önergede Şehit ve Gazi yakınlarına dair tek bir kelime dahi geçmemiştir. Bu önerge Ak Parti ve MHP oyları ile komisyona havale edilmiştir.

“GRUP BAŞKAN VEKİLİMİZ, BÜFELERİN İŞLETİMİNİN ŞEHİT VE GAZİ YAKINLARI TARAFINDAN YAPILMASI ŞARTI İLE ONAY VERİLECEĞİNİ İLAN ETMİŞTİR”

Aynı konu ile ilgili olarak bugün yapılan İBB Meclis toplantısında Grup Başkan Vekilimiz Tevfik Göksu da açıklama yapmış; herhangi bir ret oyunun verilmediğini ve hatta aksine komisyona gitmesi için onaylandığı ve bu ay da bu konuda çalışmaların yapılacağını bizzat kendisi belirtmiştir. Sayın Göksu açıklamasında büfelerin işletiminin Şehit ve Gazi Yakınları tarafından yapılması şartı ile onay verileceğini ilan etmiştir.

“CHP ZİHNİYETİNİN ALGI OYUNU”

Şehit ve Gazi Yakınlarını algı oyunlarına alet ederek, büfe işletimini birilerine peşkeş çekme peşinde olan bu ekip şimdi de güya Mobil Büfe’nin reklamını yaparak kamuoyunu yanlış bilgilendirmektedir. Özde değil sözde söylemlerle Şehit ve Gazi yakınlarını güya dillerinden düşürmeyen CHP zihniyeti algı oyunları ile yüce milletimizin milli ve manevi duygularını bir kez daha kirli siyasetlerine alet etmişlerdir. Sözde genel başkanlarının yalan ve iftiralarını önek alarak siyaset yapmaya çalışanlara İstanbul halkı da Silivri halkı da gereken cevabı vermiştir, verecektir! Saygı sevgi ve hürmetlerimle…”

YORUMLAR

  • 0 Yorum