CHP'li Kömür: Cumhuriyet İle Çatışanların Halk Nezdinde İtibarı Kalmamıştır!

CHP Silivri İlçe Başkanı İbrahim Kömür, 23 Nisan dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Kömür mesajında, “Son seçimlerde bir kez daha gördük ki, Cumhuriyet değerleri ile çatışan zihniyetler halkımız nezdinde itibarını yitirmiştir. Milli ve dini değerlerimizi istismar edenler karşısında, yetişen nesillerimiz vicdani bir duruş sergileyerek Cumhuriyetimizin ışığını daha da parlatmışlardır” ifadelerini kullandı.

CHP'li Kömür: Cumhuriyet İle Çatışanların Halk Nezdinde İtibarı Kalmamıştır!
Editör: Yaz Dostum
23 Nisan 2024 - 17:28
CHP Silivri İlçe Başkanı İbrahim Kömür, Türkiye'nin ilk ulusal bayramı olması sebebiyle de büyük anlamlar taşıyan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104. yılını kutladı.

“TÜRKİYE, DÜNYADA ÇOCUKLARA BİR BAYRAM ARMAĞAN EDEN İLK VE TEK ÜLKEDİR”

Kömür, yayınladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Değerli Silivrililer,
Bugün, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde, Kuvayi Milliye'nin destansı mücadelesiyle kazanılan özgürlüğümüzün temsilcisi Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) 104. yıl dönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Atatürk'ün, halkın iradesinin en yüksek mercii olarak gördüğü bu meclis, üstünde hiçbir gücü kabul etmeyerek tam bağımsız Türkiye'nin temellerini atmıştır.
Türkiye, dünyada çocuklara bir bayram armağan eden ilk ve tek ülkedir. Atatürk, bu özel günü, ulusal egemenliğimizin ve cumhuriyet değerlerimizin bir simgesi olarak çocuklarımıza adadı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bu yolda atılan adımların ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza olan inancımızı pekiştiriyor.

“YETİŞEN NESİLLERİMİZİN CUMHURİYETİMİZİN IŞIĞINI DAHA DA PARLATTIĞINI GÖRÜYORUZ”

Son seçimlerde bir kez daha gördük ki, Cumhuriyet değerleri ile çatışan zihniyetler halkımız nezdinde itibarını yitirmiştir. Milli ve dini değerlerimizi istismar edenler karşısında, yetişen nesillerimiz vicdani bir duruş sergileyerek Cumhuriyetimizin ışığını daha da parlatmışlardır.
Bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, TBMM'yi kuran tüm kahramanları ve bu topraklar için can veren şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Görevimiz, dün olduğu gibi bugün de, egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğunu savunarak ulusal egemenliğimizi korumaktır.

“23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’NI KUTLUYORUM”

Bu duygu ve düşüncelerle; Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bağımsızlığımızın ve halkın iradesinin simgesi Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni kuran tüm kahramanlarımızı, bu topraklar için can veren tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum.
Tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.”


 
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum