Hakan Kocabaş: Yunanistan'ın Yaptıkları Kabul Edilemez!

Türkiye ve Yunanistan arasında son dönemde hızla artan gerilim ile alakalı açıklamalarda bulunan Silivri Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Hakan Kocabaş, ülkemizin alacağı her kararda yanında olduklarını beyan ederek devlet büyüklerine seslendi. Kocabaş, "Batının şımarık çocuğu Yunanistan, ABD ve Fransa’nın kışkırtmaları ile Türkiye’ye olan hasmane davranışını arttırdı. Yunanistan’ın son zırhlı sevkiyatları, kışkırtmaları; senelerdir hayalini kurduğu 6 mil üstü meselesini kaşıması anlamına geliyor. Bu konuda gazi TBMM’mize, tüm vatansever siyasi partilerimize 1995 deklarasyonunu yinelemelerini, Yunanistan’ın yaptıklarının kabul edilemez olduğunu, Ege Denizin’de oldu bittiye getirip karasularını arttırma çabasının Türkiye’nin kırmızı çizgisi olduğunu, Yunanistan’ın hukuku ve anlaşma hükümlerini çiğnemesine destek veren devletleri de ikaz ettiklerini açıklamaları ve tek yumruk olduğumuzu göstermelerini talep ediyoruz" ifadelerinde bulundu.

Hakan Kocabaş: Yunanistan'ın Yaptıkları Kabul Edilemez!
Editör: Yaz Dostum
29 Eylül 2022 - 14:40
Türkiye ve Yunanistan arasında son dönemde hızla artan gerilim uluslararası kamuoyunda gündemin ilk sıralarına yerleşti. Silivri Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Hakan Kocabaş, konuya ilişkin açıklamalarda bulunarak ülkemizin alacağı her kararda yanında olduklarını beyan etti.

Yunanistan'ın ülkemize karşı takındığı tavrın kabul edilemez olduğunu ifade eden Kocabaş, devlet büyüklerine seslenerek uluslararası hukuka ve anlaşma hükümlerini çiğneyen Yunanistan'a destekte bulunan ülkelere de gerekli ikazların yapılmasını talep etti.

"YUNANİSTAN, ABD VE FRANSA'NIN KIŞKIRTMALARIYLA TÜRKİYE'YE OLAN HASMANE DAVRANIŞINI ARTTIRDI"

Hakan Kocabaş, açıklamalarında şunları kaydetti:

Pandemi sonrası dünyada önemli bir sistem karmaşası sürerken, Ukrayna – Rusya arasındaki savaş da dengeleri iyice bozdu. Bunlar yaşanırken elbette Batının şımarık çocuğu Yunanistan’da ABD ve Fransa’nın kışkırtmaları ile Türkiye’ye olan hasmane davranışını arttırdı. Yunanistan’ın son zırhlı sevkiyatları, kışkırtmaları; senelerdir hayalini kurduğu 6 mil üstü meselesini kaşıması anlamına geliyor. 

"YUNANİSTAN'A DESTEK VEREN DEVLETLER İKAZ EDİLMELİ"

Bu konuda gazi TBMM’mize, tüm vatansever siyasi partilerimize 1995 deklarasyonunu yinelemelerini, Yunanistan’ın yaptıklarının kabul edilemez olduğunu, Ege Denizin’de oldu bittiye getirip karasularını arttırma çabasının Türkiye’nin kırmızı çizgisi olduğunu, Yunanistan’ın hukuka ve anlaşma hükümlerini çiğnemesine destek veren devletleri de ikaz ettiklerini açıklamaları ve tek yumruk olduğumuzu göstermelerini, Silivri Sanayici ve İşadamları Derneği olarak talep ediyoruz.

"YUNAN HALKI UYANIK OLMALIDIR"

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi kimsenin toprağında gözümüz yoktur. Ama topraklarımıza göz dikenlerin de topraklarını kaybedebileceklerini düşünmeleri ülke menfaatlerine olur. Komşu Yunan halkının da bu konuda uyanık ve sağduyulu olması; yaşanabilecek acıların önüne geçeceği unutulmamalıdır.

"ÜLKEMİZ VE DEVLETİMİZ HALKIYLA ÇOK BÜYÜKTÜR"

Ülkemiz ve Devletimiz halkıyla çok büyüktür. Bu inançla her zorluğun altından kalkması mümkündür. Türk Milletinin esas özelliği; her türlü zorluklar önünde her zaman kenetlenmesi, dimdik ayakta ve güçlenerek çıkmasıdır. Bu konudaki milli duruşumuz; Türk Milletinin gücüdür. Türk Milletini temsil eden Milletvekillerimizin bu güce dayanarak bu kararlılık ve birliktelikte olacağına güvencimiz sonsuzdur. Milletimizin Temsilcilerine bunu hatırlatmamıza gerek olmadığını, ülke menfaatleri ne gerekirse onun yapılacağını düşünerek saygılar sunuyoruz.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum