Silivri'de Şiddetli Yağmura Hızlı Müdahale

Silivri'de gün boyu etkili olan şiddetli yağış sonrasında yaşanan olumsuzluklara Silivri Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ekipleri koordineli bir şekilde anında müdahale ediyor. Yağışın neden olduğu su baskınları, ağaç devrilmeleri, araç mahsur kalması ve diğer olası sorunlara karşı ekipler, teyakkuz halinde çalışmalarını sürdürüyor.

Silivri'de Şiddetli Yağmura Hızlı Müdahale
Editör: Yaz Dostum
20 Nisan 2024 - 20:15
Silivri Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, Fen İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Afet İşleri Müdürlüğü, Silivri Belediyesi S.A.K. ekipleri (Silivri Belediyesi Afet Koordinasyon Ekipleri) ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, şehrin dört bir yanında meydana gelen sorunlara hızla müdahale ediyor. Ekipler, 4 adet ağaç devrilmesi, 2 aracın mahsur kalması ve 12 adet su baskınına müdahale etti. Ayrıca, muhtelif yerlerde mazgal temizlikleri yapılarak su tahliye işlemleri gerçekleştirildi, vatandaşların mağdur olmaması için çaba gösterildi.

Silivri Belediye Başkanlığı, yapılan koordinasyonlu çalışmalar hakkında şu açıklamayı yaptı: "Yağışların şehrimizde yarattığı etkileri en aza indirmek için ekiplerimiz yoğun çaba sarf ediyor. Vatandaşlarımızın güvenliği ve rahatı için tüm ekiplerimizle birlikte sahadayız. Yaşanan yağışlardan dolayı oluşabilecek her türlü soruna karşı hazırlıklıyız ve gerekli tüm önlemleri alıyoruz."

Silivri Belediyesi, vatandaşların olası acil durumlarda 444 20 47 numarasını arayarak yardım istemeleri gerektiğini hatırlatarak, ayrıca sosyal medya üzerinden gelen bildirimleri de değerlendirerek, sorunlara en hızlı şekilde müdahale etmeye devam edeceğini belirtti.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum