Silivri SİAD'dan Koronavirüsle Mücadeleye Büyük Destek! Yapılan Yardımlar Kalem Kalem Açıklandı!

Kurulduğu günden bugüne kadar milletinin karşılaştığı her sorunun aşılmasında devletin yanında yer alan Silivri Sanayici ve İş Adamları Derneği; koronavirüs ile mücadelede de üzerine düşen görevi yerine getirdi. Silivri'nin en etkin sivil toplum kuruluşlarından olan dernek, “Bugüne kadar yaptıklarımızı reklam etmedik ama şimdi örnek olma zamanıdır!” diyerek süreçte gerçekleştirdikleri yardımları kamuoyuna deklare etti.  

Silivri SİAD'dan Koronavirüsle Mücadeleye Büyük Destek! Yapılan Yardımlar Kalem Kalem Açıklandı!
11 Mayıs 2020 - 15:08 - Güncelleme: 11 Mayıs 2020 - 15:19

 
Silivri Sanayici ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu tarafından, “Birlikte Aşacağız Zor Günleri” başlığıyla yayımlanan deklarasyonda şu ifadelere yer verildi:

"KRİZİN İLK GÜNÜNDEN İTİBAREN BÜTÜN GAYRETİMİZİ ORTAYA KOYDUK"
 
“Kamuoyumuzu hem bilgilendirmek, hem özendirmek, hem de morallendirmek için ilk defa böyle bir yayın yapıyoruz. Yönetim Kurulumuz tam bir içtenlikle Kara Salgının ülkemizde de çıktığı ilk günden itibaren gerek Kaymakamımız, gerek Belediye Başkanımız ve gerek kamu görevlilerimiz ile tam bir koordinasyona girerek, yapabileceklerimizi gayretle ortaya koyduk. Çok şükür ki o günden bugüne kadar da aynı gayretle katkılarımızı koyuyoruz.

"ZOR ZAMANLARDA MİLLET OLMANIN GEREKLİLİĞİ YERİNE GETİRİLMELİ"

Silivri SİAD Yönetim Kurulunun etiğinde; derneğin maddi menfaatlerini arttırmak yerine üyelerinin ve çevresinin menfaatlerini değerlendirmek vardır. Bu sebeple de mütevazı bütçesiyle faaliyetlerini idame ettirecek ama ancak üyelerinin büyük potansiyelini bazı yollara kanalize etmek için uğraşı göstererek fayda sağlamak temel prensibidir. Bu; gerçekten zor zamanda, büyük zorluklar içinde bulunan tüm milletimiz, millet olmanın ve Türk Milleti olmanın duygularını ortaya koymaktadır. Gündelik ev temizliğine giden kardeşimizden, inşaatta sıvacılık yapan kardeşimize, esnafından, hizmetlisine kadar herkesin durumu hem psikolojik, hem de ekonomik olarak çok zor. Elbette sanayici arkadaşlarımın, işverenlerimizin de onlar kadar durumları sıkıcı. Çünkü onların 3-5 kişiyle değil, 50-100-1000 kişiyle gelecek telaşları var, bu sorumluluk da çok ağır. Yola birlikte devam ettikleri insanlarla yollarını ayırabilme olasılığını düşünmenin dahi ağırlığı o kadar yüksek ki…

"BİRBİRİMİZE MANEN SARILMAMIZ GEREKEN GÜNLERDEYİZ"

Yazdığım satırların bazılarında kalemime mürekkep yerine kan koyarak yazdım desem yeridir. Ama bugünlerin geçeceğine, güzel, daha aydınlık günlere uyanacağımıza inanıyorum. Bir olmamız, birbirimize manen sıkıca sarılmamız şarttır. Bugünler de birbirimizin halleriyle hâllenmemiz şarttır. Önce elbirliğiyle temel ihtiyaçlarını sağlayamayanlar için çaba sarf etmek, sonra da devletimizin ulaşamadıklarına destek olmak vatandaşlık görevidir.

"BUGÜNE KADAR YAPTIKLARIMIZI REKLAM ETMEDİK AMA ŞİMDİ ÖRNEK OLMA ZAMANI"

Biz Silivri SİAD’lı Sanayici ve İşadamları olarak; vergimizi ödüyoruz, yükümlülüklerimizi yerine getiriyoruz, ekonominin çarkları arasında ezildikçe eziliyoruz deyip kenara çekilmedik, çekilmeyiz. Silivri SİAD’lı ailem ile gurur duyuyorum ki, bugüne kadar her afette, her gerektiğinde, maden kazasından, depremine, mağdurundan, hastasına kadar her ihtiyaç duyulduğunda hazır oldu. Bunları da hiçbir zaman reklam etmedi.
Ama şimdi örnek olma zamanıdır. Yardımların şahsiyeti rencide etmeyici bir durumu olduğuna göre kimin ne yaptığını söyleme zamanıdır. Yapalım ki iyilikte bir yarış başlasın, iyilik bulaşıcı olsun.

"BİZ BİZE YETERİZ KAMPANYASINA ÜYELERİMİZ TOPLAMDA 205 BİN TL DESTEK VERDİ"

Devletimizin başlattığı kampanyalara 10TL dahi bağışlamayıp, hizmetleri eleştirenlerin yüzleri kızarsın.
Şu kısa 1,5 aylık dönem içinde “Biz Bize Yeteriz Kampanyasına” üyelerimizden toplam ikiyüzbeşbin TL destek geldi.

"KORUYUCU EKİPMAN TEDARİĞİ SAĞLANDI"

Bir kısmımız sağlık çalışanlarımız için oluşturulan misafirhanelere tedarikte bulunurken, Devlet Hastanemiz için gerekli teçhizat, gözlük, maske ihtiyaçları için destekte bulundular, üretime geçtiler. Bunlar için de 250.000TL’sına yakın destek geldi.

"5 BİNİN ÜSTÜNDE ERZAK KOLİSİ DESTEĞİ VERİLDİ"

Yine Vefa Destek ve Ramazan Kolisi olarak da toplam 5000 kolinin üzerinde destek sağladık. Yani 45 güne yakın bir zamanda bir yandan Covid ile uğraşırken üyelerimizin katkılarıyla 700bin TL’sının üstünde çeşitli katkılar koyarak karınca kararınca desteğimizi koyduk. İnşallah henüz destekte bulunmamış üyelerimizin de katkısıyla bu yardımlar gün ve gün artacaktır.

"BUNLAR ÜLKEMİZE, MİLLETİMİZE OLAN DUYARLILIĞIN GÖSTERGESİDİR"

Bu tamamen Silivri SİAD Yönetim Kurulumuzun üyeleriyle birlikte ülkesine, milletine olan duyarlılığının göstergesidir. Bu vicdan meselesidir, bu ülkesine sahip çıkma meselesidir, bu insan olma meselesidir.
Hep birlikte Türkiye olma sevdasıdır.

"EN BÜYÜK DİLEĞİMİZ İNSANLIĞI TEHDİT EDEN SALGININ BİTMESİDİR"

İnşallah Ramazan Bayramı sonrası piyasalarda da bayram olur. Üretimlerimiz artar, toplumumuzun psikolojisi rahatlar ve elbette bu tüm dünyada da yaşanmaya başlar. İnsanlık için önemli bir tehdit olan bu kara salgının biran önce önüne geçilmesi en büyük dileğimiz.

"TEDBİRLERE UYALIM"

Sabır da her şeyin ilacı. Bayramda da özellikle sosyal mesafemizi korumalıyız. Sokağa çıkma yasağına uymalıyız. Sarılmak, sarmalamak bizim genlerimizde olsa da, yürek selamımız tarihimizde var.
Tüm Silivrili hemşehrilerimizi Silivri SİAD Yönetim Kurulu ve üyelerim adına yürekten selamlıyorum.
Satırlarımı Mevlana’nın sözleriyle bitirmeden önce herkese sağlıklar diliyorum.
 
“Birgün gelir
Açmaz    dediğin    çiçekler açar.
Gitmez   dediğin     dertler gider.
Bitmez   dediğin     zaman geçer.
Hayat     öyle bir sır ki;
Önce      şükür,
Sonra     sabır,
Sonra da inanmak gerek.”

Haber : Batuhan GÜÇLÜ
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum