Silivrili iş adamı Trabzon'da okul yaptırıyor! Bakan Soylu, temel atma törenine katıldı!

Silivri'nin tanınmış iş adamlarından Mehmet Ali Kancıoğlu'nun memleketi olan Trabzon'a özel gereksinimli öğrenciler için yaptıracağı okulun temel atma töreni, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun katılımıyla birlikte gerçekleşti.

Silivrili iş adamı Trabzon'da okul yaptırıyor! Bakan Soylu, temel atma törenine katıldı!
Editör: Yaz Dostum
27 Eylül 2022 - 17:40
Silivri'nin tanınmış iş adamlarından Mehmet Ali Kancıoğlu’nun özel gereksinimli öğrencilerin eğitimlerine katkı sunmak ve aynı zamanda annesi ve babasının adını yaşatmak adına Sürmene ilçesinde yaptırmaya başladığı okulun, önceki gün temel atma töreni ile birlikte beton harcı döküldü.

Saniye ve İlyas Kancıoğlu Özel Eğitim Okulu adı altında hizmet verecek olan kurum 3700 m2 alan içerisinde, 16 derslikli olarak inşa edilecek.Törene katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, günün anlam ve önemine binaen yapmış olduğu konuşmasında okulun inşaatında emeği geçenlere teşekkür ederek iş adamı Mehmet Ali Kancıoğlu'na hayır bağışından dolayı şükranlarını iletti.

"HAYIR İÇİN YAPILAN HER İŞE KOŞARIM"

Soylu, şunları kaydetti: 

Ben genelde İçişleri Bakanlığı'nın veya daha önce yapığım görevlerde bir açılış yapmaktan imtina ederim. Temel atmaktan da imtina ederim ama hayır olunca koşarım. Açılışına da koşarım. Türkiye'nin neresi olursa olsun çünkü hayır sahiplerini gönüllendirmek lazım. Onları takdir etmek lazım ve onları attıkları adım konusunda milletimizde de toplum içerisinde de farkındalık oluşturmak lazım

"TÜRKİYE HAYIR KONUSUNDA DÜNYAYA ÖRNEK OLUYOR" 

Türkiye'de hayır konusunda dünyaya örnek anlayış ortaya koyuyor. Biz bundan 15 gün önce kıymetli bakanımız Murat Kurum bey ile Sayın Cumhurbaşkanı'mızın talimatları, arzuları ve o insanlık konusunda ortaya koymuş olduğu ve bütün dünyaya örnek olan anlayışları çerçevesinde Pakistan'a gittik. Kara yoluyla ilgili sel alanına ulaştık. Hakikaten 3'te 1'i sular altında Pakistan gördük. Dünyada bu konuda 1 numara olduğumuzu söylemek isterim; sadece milli gelirine oranla değil; yaptığı yardımın büyüklüğü açısından da nicelik olarak da insani yardım içerisinde Türkiye, Amerika'dan zengin değil Almanya'dan zengin değil ama Allah, bu millete öyle yüce gönüllülük vermiş ki gönlü zengin dünyanın her tarafına ulaşabilecek bir kabiliyete sahip. Şunu söyleyeyim; biz buradan yapılan yardımları trenlerle götürmeye yetişemiyoruz. Yani uçaklarla hava köprüsüyle götürmeye yetişemiyoruz. Orada da bir sistem kurduk. Orada da dağıtmaya yetişemiyoruz. Çadırlar kurmaya yetişemiyoruz. Şunu söyleyeyim; Elazığ ve Malatya depreminde sadece 30 bin çadır verdik. Şu anda 30 bin çadır gönderdik ama Pakistan'ın 3'te 1'i diyorum 250-260 milyon nüfusu olan bir ülkeden bahsediyorum. Hala Himalayalardan sular eriyor ve sular yükseliyor. Allah muhafaza etsin. Allah onların da yardımcısı olsun."ALLAH HAYRINIZI KABUL ETSİN"

Türk milletinin dünyanın her yerinde bunu özellikle belirteyim. Buradan Bangladeş'e, Arakan'a, Filistin'e, Yemen'e, Lübnan'a kadar her tarafa elinden gelen bütün desteği ortaya koyan bir anlayışı sergilemektedir. Böyle bir milletin evladı olmaktan, böyle bir milletin sorumluluğunu taşımaktan insanlığın ne olduğunu bütün dünyaya gösteren anlayışı ortaya koyan bir milletin evladı olmaktan büyük bir onur duyuyoruz. İşte onun bir parçasını da bugün burada hem de çok özel bir anlayış ve hizmetle birlikte yaşıyoruz. Özel gereksinimli çocuklar için burada 16 derslikli ve inşallah önümüzdeki eğitim öğretim yılına da yetişecek. Bir özelliği daha var bizim yerel mimarimizle de bütünleşen bu anlayışı da taşıyan yani sadece bir iyilik mirası bırakılmıyor. Aynı zamanda geleneğimiz, göreneğimiz, mimarimizin de bir mirası bırakılıyor. Allah razı olsun. Allah tuttuğunuzu altın etsin. Allah hayrınızı kabul etsin."
Konuşmaların ardından beton harcı dökümü için düğmeye basıldı ve tören sona erdi.

Haber : Batuhan Güçlü 

YORUMLAR

  • 0 Yorum