Başkan Esen: MHP'li Silivri Belediyesi Değirmenköy'ün En Değerli Arazisini Satıyor

MHP Silivri İlçe Başkanı Zafer Yalçın’ın “İBB Encümeninden Değirmenköy Mezbahası için skandal karar. Değirmenköy mezbaha alanı depo amaçlı kiraya verilmek isteniyor” ithamlarına CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen, kayıtsız kalmadı. Başkan Esen, “İBB encümeninin Değirmenköy’de bulunan eski mezbaha yeri için verdiği kararın takipçisi olacağımızı vurgulamamıza rağmen, asıl mesele olan Değirmenköy’ün kalbindeki en değerli araziyi satışa çıkaranlar ve bu suçluluğun verdiği psikolojiyle saldırıya geçiyorlar” dedi ve son minvalde Değirmenköy’de 134 Ada 4 Parseldeki 7.885 dönüm arsayı itirazlara rağmen satmak isteyen MHP’li Silivri Belediyesi’ni işaret etti.

Başkan Esen: MHP'li Silivri Belediyesi Değirmenköy'ün En Değerli Arazisini Satıyor
Editör: Yaz Dostum
10 Eylül 2023 - 22:46 - Güncelleme: 10 Eylül 2023 - 22:49
MHP Silivri İlçe Başkanı Zafer Yalçın’ın “İBB Encümeninden Değirmenköy Mezbahası için skandal karar. Değirmenköy mezbaha alanı depo amaçlı kiraya verilmek isteniyor” ithamlarına CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen, sessiz kalmadı.

“MHP SİLİVRİ İLÇE BAŞKANI GÜNDEM DEĞİŞTİRME ÇABASINDA”

MHP’li Silivri Belediyesi’nin imar noktasındaki açıklarını dillendiren Başkan Esen, konuyla ilgili açıklamasında şunları kaydetti:

“Milliyetçi Hareket Partisi’nin siyasi olarak bilgisiz ve birikimsiz bulduğumuz ilçe başkanının, gündem değiştirme çabalarını şaşkınlıkla ve biraz da gülerek takip ediyoruz.

“DEĞİRMENKÖY’ÜN KALBİNDEKİ ARAZİYİ SATIŞA ÇIKARMANIN VERDİĞİ SUÇLULUKLA SALDIRIYA GEÇİYORLAR”

İBB encümeninin Değirmenköy’de bulunan eski mezbaha yeri için verdiği kararın takipçisi olacağımızı vurgulamamıza rağmen, asıl mesele olan Değirmenköy’ün kalbindeki en değerli araziyi satışa çıkaranlar ve bu suçluluğun verdiği psikolojiyle saldırıya geçenlere cevabımızdır;

“TARIM ARAZİSİNE VİLLA DİKİLMESİNE SESSİZ KALDIĞINI HATIRLATIRIZ”

Tarım arazisinin villa imarına açılmasına sessiz kalan bir İlçe Başkanı bölgemizdeki çiftçilerimizin ve hayvancılarımızın ihtiyaçlarını önemsediğini söylemesi, tamamen boş laflardan ibarettir. Siyasi samimiyetsizliktir. Asıl skandal olan budur.

“ÇANTA’DAKİ İMAR AYRICALIĞINA SESSİZ KALARAK SKANDALA İMZA ATTI”

Çantaköy’de kişiye özel ısmarlama parsel bazında plan yapılmasına sessiz kalan bir İlçe Başkanı, gerek ideoloji olarak ve gerek ise siyasi duruş olarak başlı başına bir skandala imza atmıştır.

“KAVAKLI’DAKİ ARAZİ PEŞKEŞ ÇEKİLİRKEN NEREDEYDİ?”

Skandal karar aramakta kararlı bu İlçe Başkanı’nın Kavaklı’nın en değerli arazisi yandaşa peşkeş çekilirken ses çıkaramayıp göz yumması asıl skandal olandır.

“SİLİVRİ’DEKİ AVM’DE DÖNDÜRÜLEN İMAR OYUNLARINA DA SESSİZ KALDI”

“Basit bir tadilat” diye geçiştirdikleri, AVM içerisinde ortak kullanım alanlarına imarsız ve plansız tadilat yapılması karşısında dilini yutmuşçasına sessiz kalanlar, bu metini uzatmamak amacıyla eklemediğimiz daha nice skandallara imza atmışlardır.

“FABRİKALARA TANINAN YASA DIŞI İMAR AYRICALIKLARINI MEŞRULAŞTIRDI”

Kendi yanlışlarını hiçbir şekilde kabul etmeyen ve kendi yanlışlarına at gözlüğüyle bakan, yasadışı bir şekilde 3000 metrekare kapalı alan inşa eden fabrikalara “basit bir sundurma” diyerek bu yasadışı faaliyetleri meşrulaştıran İlçe Başkanı baştan sona bir skandaldır.

“7 AY SONRA ALACAĞI YENİLGİ İÇİN KENDİNİ FİZİKSEL VE MENTAL OLARAK HAZIRLAMASINI DİLİYORUZ”

Hiçbir mevcut başarısı olmadığı halde küçük dağları kendisi yaratmış gibi takındığı tavırlarını bırakmasını, çevresinde kendisini pohpohlayan ve kendisine egodan başka hiçbir şey katmayan tiplerden kendisini arındırmasını ve 7 ay sonra alacağı yenilgi için kendini fiziksel ve mental olarak hazırlamasını diliyor, takipçisi olduğumuz ve sonucu belli olmayan kararları gündeme getirerek bu güzel ilçemizin gündemini meşgul etmeye çalışan kişilere izin vermeyeceğimizi kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.”


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum