Berker Esen, CHP'nin A Takımında

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 38’inci Olağan Kurultayı’nda Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) seçimleri tamamlandı. Bin 277 delegenin oy kullandığı seçimlerde CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen, 213’üncü sıradan Parti Meclisi Üyesi oldu. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Esen, kendisine destek veren tüm partidaşlarına teşekkür temennilerini iletti.

Berker Esen, CHP'nin A Takımında
Editör: Yaz Dostum
06 Kasım 2023 - 14:09 - Güncelleme: 06 Kasım 2023 - 14:14
Cumhuriyet Halk Partisi’nin 38. Olağan Kurultayı’nda Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) seçimleri tamamlandı. Seçimlerde bin 366 delegeden, bin 277’si, 60 kişiden oluşan PM ve 15 kişilik YDK üyelerinin seçimi için oy kullandı.

Dün akşam saatlerinde başlayan oy verme işleminin ardından, bu sabah başlayan sayım işlemi de tamamlandı. Açıklanan ilk sonuçlara göre, 213’üncü sıradan Parti Meclisi Üyesi Adaylığını ortaya koyan CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen, partililerinin kendisine göstermiş olduğu teveccühle listeye girmeyi başardı.

Konuyla ilgili açıklamalarında Esen, şunları söyledi:

“Örgütümüzün ve kurultay delegelerimizin desteğiyle az önce Parti Meclisi Seçimi’nden çıkan sonuca göre Parti Meclisi Üyesi seçildiğimi sizlerle paylaşmaktan onur duyarım. Parti meclisi seçimi başlamadan 2 saat öncesinde adaylığımızı açıklamamıza, hiçbir kapsamlı çalışma yapmamamıza rağmen beni Parti Meclisi Üyeliği’ne layık gören Cumhuriyet Halk Partisi örgütlerimize ve kurultay delegelerimize çok teşekkür ediyorum.

2024 yerel seçimlerindeki parti hedeflerimiz ve 2028’deki iktidar yolunu arşınlamamız için şimdi her zamankinden daha fazla çalışma vakti. Gençliğe yer verin, iktidara gidelim anlayışımızdan asla ve asla taviz vermeyeceğimi kuvvetle ifade etmek isterim.

Bu göreve gelmemde yılmak bilmeden çalışan yuvam olarak gördüğüm, ailem olarak gördüğüm Cumhuriyet Halk Partisi Silivri İlçe Örgütü’me, Türkiye’nin her bir yanındaki Cumhuriyet Halk Partililere ve kurultay delegelerimize çok teşekkür ediyorum.

Haber: Batuhan Güçlü

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Günün Başlıkları