Bozoğlu; "Bayramlar, Kardeşlik Ahdimizi Yenilemek İçin Önemli Bir Fırsattır"

AK Parti Silivri İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu, Ramazan Bayramı münasebetiyle yayımladığı mesajında, “Özünde var olan değerlerle herkese insani sorumluluklarını hatırlatan bir yönü olan bayram günlerinin, gönül ve ruh birliği içinde maneviyatına uygun şekilde değerlendirilmesini yürekten dilemekteyiz” ifadelerini kullandı.

Bozoğlu; "Bayramlar, Kardeşlik Ahdimizi Yenilemek İçin Önemli Bir Fırsattır"
23 Mayıs 2020 - 13:37

 
AK Parti Silivri İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu, Ramazan Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı. Koronavirüs salgını ile mücadele tedbirleri kapsamında vatandaşların evlerinde geçireceği bu bayramın, herkesin sevdiklerinden uzak geçirdiği son bayram olmasını dileyen Başkan Bozoğlu, bayramların manevi gücünün sevgiyi, birlik beraberliği perçinleyerek tüm sıkıntıları aşacak, kötülükleri def edecek kadar büyük olduğunu söyledi.

“MİLLET OLARAK SEVGİYLE KUCAKLAŞACAĞIMIZ BİR BAYRAMA DAHA KAVUŞTUK”

Bozoğlu, mesajında şunları kaydetti:

“Kıymetli dostlarım; rahmet, merhamet ve bereket ayı olan Ramazan-ı Şerif'in sonuna gelerek hamdolsun, millet olarak sevgiyle, muhabbetle kucaklaşacağımız bir bayrama daha kavuştuk. Bayramlar, Rabbimizin bir nimeti olmasının yanı sıra, milli birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek, kardeşlik ahdimizi yenilemek için de önemli bir fırsattır. Özünde var olan değerlerle herkese insani sorumluluklarını hatırlatan bir yönü olan bayram günlerinin, gönül ve ruh birliği içinde maneviyatına uygun şekilde değerlendirilmesini yürekten dilemekteyiz.

“YAŞADIĞIMIZ BUGÜNLERİ SAĞDUYU VE SABIR İLE ATLATACAĞIZ İNŞALLAH”

Son günlerde insanlık, tüm dünya ile ülkemizi de etkisi altına alan korana virüs ile mücadele etmektedir. Millet olarak bizler nice zorlukları birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma ruhuyla aştık. Yaşadığımız bu günleri de tedbir ve tevekkülle, istişare ve sağlam bilgiyle, sağduyu ve basiretle, ilimle ve bilgiyle, hikmetle, sabır ve dua ile atlatacağız inşAllah.

“SOSYAL MESAFENİN GÖNÜLLER ARASINDA GEÇERLİ OLMADIĞINI GÖSTERECEĞİZ”

Bu yıl bayramı bir sonraki bayramlarda birbirimize sımsıkı sarılabilelim diye korona virüs yüzünden ne yazık ki evlerimizde geçireceğiz. Fakat bizler biliyoruz ki her bayram olduğu gibi bu bayramda da gönüllerimiz elbet bir. İşte bu yüzden virüs tehdidi ortadan kalkana kadar fiziken uzak kalacağımız, ziyaretlerine gidemeyeceğimiz yakınlarımızı, akrabalarımızı, gözleri kapıda evlatlarının gelmesini bekleyen büyüklerimizi telefonla arayarak onların bayramlarını kutlayacağız, sosyal mesafenin gönüller arasında geçerli olmadığını göstereceğiz. Ramazan Bayramı’nın ardından da inşAllah korona virüs belasından kurtulacak ve çifte bayram yapacağız.

“BAYRAMINIZI EN İÇTEN DİLEKLERİMİZLE KUTLARIZ”

Bu bayram için temennimiz; gönül evlerinizin her zamankinden daha şen, her zamankinden daha kalabalık olmasıdır. Bu duygu ve düşüncelerle başta şehit ailelerimizin, büyüklerimizin, küçüklerimizin, kardeşlerimizin, Silivrili hemşerilerimizin ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutlarız. Bu bayram biraz sabredelim; kavuşup sarılacağımız günler çok yakın. Allah’a emanet olun.”

Haber : Batuhan GÜÇLÜ
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum