Esen; "Kadir Gecesi, Müslümanların Kendileriyle Yüzleşmeleri İçin Bir Vesiledir"

CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen, Kadir Gecesi dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Kötülüklerden arınma fırsatı veren “Kadir Gecesi”, Müslümanların kendileriyle yüzleşmeleri için de bir vesiledir. Her bir Müslüman, İslam’ın “güzel ahlak” demek olduğunu hatırlayarak, dinin kendi hayatındaki “olumlu yansımasını” göstermeye özen göstermelidir” ifadelerini kullandı.

Esen; "Kadir Gecesi, Müslümanların Kendileriyle Yüzleşmeleri İçin Bir Vesiledir"
19 Mayıs 2020 - 18:37

 
CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen, bin aydan daha hayırlı olduğu müjdelenen Kadir Gecesi’ne ilişkin mesaj yayınladı.

“KUL HAKKI YİYEREK GÜZEL AHLAK SAHİBİ OLUNMAZ”

Esen, mesajında şunları kaydetti:  

“Değerli Silivrililer, kötülüklerden arınma fırsatı veren “Kadir Gecesi”, Müslümanların kendileriyle yüzleşmeleri için de bir vesiledir. Her bir Müslüman, İslam’ın “güzel ahlak” demek olduğunu hatırlayarak, dinin kendi hayatındaki “olumlu yansımasını” göstermeye özen göstermelidir. Bunun anlamı; her alanda “iyilikten, doğruluktan, adaletten ve haktan” taraf olmak, herkesi de “güzel ahlakı yaşamlarında göstermeye” çağırmaktır. Güncel konular üzerinden ele alınırsa iftira atarak, kul hakkı yiyerek, başkalarına kötü söz söyleyerek “güzel ahlak sahibi” olunamaz.

“HERKES KENDİ ÖZELEŞTİRİSİNİ YAPMAK İÇİN FIRSAT BULMALI”

O halde her bir inanç sahibi için en doğru olan şey: Güzel ahlakı hayatının her anına aktarmaktır. Hele hele kitlelere örnek olma zorunluluğu olan siyasiler söz konusu olduğunda hayatın ve siyasetin her anı “en doğruyu” göstermek için bir fırsat olarak görülmelidir. Böylece herkes bir diğerinden feyz alabilir ve herkes kendi özeleştirisini yapmak için de fırsat bulur.

“HAYIRLARA VESİLE OLSUN”

Umuyorum ki, İslam dünyasında “bin aydan daha hayırlı” olarak anılan ve özünde bir büyük arayışı da gerektiren Kadir Gecesi, her anlamda “kurtuluşa ihtiyaç duyan” coğrafyamız ve Müslümanlar için hayırlara vesile olur ve tüm insanlığın daha adil, daha özgür ve çok daha dayanışmacı bir geleceğe olan talebine olumlu katkılar sunar.”

Haber : Batuhan GÜÇLÜ
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum