Yılmaz; "Niyet Ve Amellerimizi Teferruatlı Şekilde Gözden Geçirmeliyiz"

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Kadir Gecesi münasebetiyle yayımladığı mesajda, “Değerli hemşehrilerim, sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği kutlu geceyi en güzel şekilde değerlendirmeliyiz. Allah’a sığınıp, rahmet ve bereketinden ümidi kesmeden nerede eksik kaldığımızı ve nerede boşluk bıraktığımızı, niyet ve amellerimizi teferruatlı şekilde gözden geçirmeliyiz. Bu sebeple Kadir Gecesi bizlere eşsiz bir fırsat sunmakta” dedi.

Yılmaz; "Niyet Ve Amellerimizi Teferruatlı Şekilde Gözden Geçirmeliyiz"
19 Mayıs 2020 - 17:45 - Güncelleme: 19 Mayıs 2020 - 17:49

 
Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Yılmaz mesajında bin aydan daha hayırlı olan, günahların affedildiği, Kur-an’ı Kerim’in insanlığa ulaştığı, kulların avuçlarının semaya uzandığı Kadir Gecesi’nin iyi değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

“BÜYÜK BİR İMTİHANDAN GEÇTİĞİMİZ DÖNEMDE BÖYLESİ GÜNLER DEĞERLİ BİR FIRSAT”

Yılmaz, şunları kaydetti:


“Bugün, güzel bir tevafukun olduğu bir gün…Yüce Kitabımız Kur'an-ı Kerim'de “Bin aydan daha hayırlı” olduğu müjdelenen Kadir Gecemizi ve Milli Mücadelemizin ilk adımının 101. yılı olan 19 Mayıs'ı aynı gün kutluyor olmanın manevi huzurunu yaşıyoruz. Dünyanın büyük bir imtihandan geçtiği şu dönemlerde, böylesine önemli günler bizler için değerli bir fırsattır. Pandeminin açtığı yaralar, verdiği zararlar, maruz bıraktığı zorluklar hepimizin malumudur. Bu ağır sınavın elbette bir sonu ve bitiş noktası olacaktır. Ancak önemli olan, bundan sonra başlayacak yeni düzenin ve yeni hayatın nasıl şekillenip ilerleyeceğidir.

“MİLLİ VE MANEVİ BİR KENETLENME ÖRNEĞİ SERGİLEDİK”

Türk milleti, dünyanın gıpta ettiği milli ve manevi bir kenetlenme örneği sergilemiş, devletimizin kararlı uygulamaları ile çok şükür salgın dönemi atlatılmaya başlanmış ve normalleşme sürecine geçilmiştir. Karşımıza ne zaman bir engel çıksa, ne zaman bir badire ile karşılaşsak, milli birlik ve beraberliğimiz tüm zorlukların üstesinden gelmiştir.

“KUTLU GECEYİ EN GÜZEL ŞEKİLDE DEĞERLENDİRMELİYİZ”

Değerli hemşehrilerim, sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği kutlu geceyi en güzel şekilde değerlendirmeliyiz. Allah’a sığınıp, rahmet ve bereketinden ümidi kesmeden nerede eksik kaldığımızı ve nerede boşluk bıraktığımızı, niyet ve amellerimizi teferruatlı şekilde gözden geçirmeliyiz. Bu sebeple Kadir Gecesi bizlere eşsiz bir fırsat sunmaktadır. Her ne kadar camilerimizde Kadir Gecesi, meydanlarda, cadde ve sokaklarda 19 Mayıs coşkusunu yaşayamasak da, hanelerimizde ve iç dünyamızda en iyi şekilde idrak edeceğimize yürekten inanıyorum.

“MÜBAREK KADİR GECESİ’Nİ VE GENÇLİK BAYRAMI’NI KUTLUYORUM”

Bu düşüncelerle aziz milletimizin ve Türk-İslam aleminin mübarek Kadir Gecesi’ni içtenlikle tebrik ediyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, cennet vatanımız için şehit düşen tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmetle anıyor, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.”

Haber : Batuhan GÜÇLÜ
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum