Silivri'ye Aş Evi Kuruluyor!

Yaz Dostum İnternet Haber Sitesi İmtiyaz Sahibi Batuhan Güçlü, Silivri’de aş evi kurulmasıyla ilgili yazmış olduğu köşe yazısı cevap buldu. Konuyla ilgili Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz Kasım Ayı Meclis Toplantısının ikinci birleşiminde gündem dışı bir konuşma gerçekleştirerek 500 kişi kapasiteli bir aşevini Silivri’ye kazandıracaklarının müjdesini verdi.

Silivri'ye Aş Evi Kuruluyor!
Editör: Yaz Dostum
06 Kasım 2020 - 15:05 - Güncelleme: 06 Kasım 2020 - 15:28

Yaz Dostum İnternet Haber Sitesi İmtiyaz Sahibi Batuhan Güçlü, Silivri’de aş evi kurulmasıyla alakalı bir köşe yazısı yazarak ilçedeki önemli bir eksikliği gündeme getirmişti. ‘Silivri’ye Barınma ve Aş Evi Yapılmalı!’ başlığı altında 22 Ağustos 2019 tarihinde yayımlanan yazı 1 sene sonra cevap buldu.

Güçlü, konuyla ilgili yazısında şunları söylemişti;

“KOMŞULUK VE İNSANİYETLİK DUYGULARI AZALDI”

“Biliyorsunuz ki modern bir çağdayız. Komşuluk ve insaniyetlik duygularımızda geçen her yılla birlikte azalmakta... Beni sosyal medya üzerinden takip eden kişiler bilirler, 'Silivri'ye bir barınma evi ve aş evi' yapılmasıyla ilgili yazılar yazıyorum. Bu konuda her kesimden destek mesajları aldığımı söylemeliyim. Bazı kardeşlerimiz, abilerimiz her ne kadar bu konuda tutarsız düşüncelere kapılsalar da ben ilçemize böyle bir uygulamayı hayata geçirmenin oldukça etkili olabileceğini düşünüyorum. Evinde yemeğini pişiremeyen bir ailenin ferdi istediği zaman çıkıp o 7/24 kaynayan kazandan tenceresini doldurabilmeli... Yolda gezdiği sırada karnı acıkan bir vatandaşta istediği zaman o aş evine gelip yemeğini yiyebilmeli yani bu zengin bu fakir diye bir ayrımcılık gözetilmemelidir.

“GELİN BİRLİK OLALIM”

Ben aş evi ve barınma evinin hayal gibi gözükse de ilçemize bir değer katacağını ve tüm vatandaşların kalbinde yer edineceğini düşünüyorum. Kimin ne olacağı bu hayatta asla belli olmaz, bu konuların dalgaya kesinlikle alınmaması gerekiyor. İlçemiz bu uygulamayı hayata geçirebilecek güçte.. O kadar yardımlaşma derneği adı altında toplanan yöre derneklerimiz var. Hepsi bir ipin ucundan tutabilirler. Oda başkanları, siyasiler hepsi birlik olup Silivri Belediyesi ve İlçe Kaymakamlığı koordinesinde daimi sürecek olan bir çalışma başlatabilirler. Ben herkesi bu konuda birlik olmaya davet ediyorum. Herkesin çorbada tuzu olsun. Zengin, fakir ayrımı yapılmasın. Emin olun ki betondan, asfalttan çok insaniyete ihtiyacımız var. Gelin birlik olalım... Sevgilerimle...

VOLKAN YILMAZ MÜJDEYİ VERDİ

İlgili yazının ardından bugün gerçekleşen Silivri Belediye Meclisinin Kasım Ayı toplantısının ikinci birleşiminde Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, gündem dışı bir konuşma gerçekleştirerek müjdeli haberi verdi. Hayırsever bir vatandaş ile birlikte Silivri Belediyesi olarak ilçeye aş evi kuracaklarını ifade eden Yılmaz, yılın 365 günü 500 kişiye sıcak yemek dağıtılacağını söyledi.

“AŞ EVİ 1 HAFTA İÇERİSİNDE AÇILACAK”

Tüm vatandaşların gönül rahatlığıyla bu aş evinden faydalana bileceğinin altını çizen Yılmaz, bu konuyu çok önemsediğini belirtti ve 1 hafta içerisinde aş evini hizmete açacaklarının bilgini verdi.

Yılmaz, şu şekilde konuştu:

“Önümüzdeki günlerde Silivrimize bir müjdemiz olacak. Hayır hasenat sahibi bir vatandaşımız ile birlikte ilçemizde aşevi kuruyoruz. Bu aşevi yılın 365 günü 500 kişiye sıcak yemek dağıtacak. Yolda kalan, darda olan, yardıma muhtaç olan herkesin yararlana bileceği bu aşevini ben çok önemsiyorum. 1 hafta içerisinde hizmete açmış olacağız.”

BİR TEK BARINMA EVİ KALDI!

Konu hakkında düşüncelerini meclis sonrası ifade eden Batuhan Güçlü, aş evinin ilçeye kazandırılmasından dolayı memnuniyet duyduğunu ifade ederek ihtiyaç sahibi vatandaşlar için barınma evinin de hayata geçirilmesi konusunda adımlar atılması gerektiğini söyledi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum