Mustafa Altınkök

Mustafa Altınkök


Tekirdağ - Çanakkale Bölgeleri Yeni Yatırımcıların Tercihi 

29 Ocak 2022 - 19:41

**
İstanbul'dan Silivri'ye kadar olan sahil hattında oluşan fiyat değerlemelerinden sonra yatırımcıların bütçelerine uygun yeni yatırım alanları olarak Tekirdağ merkezli Şarköy, Gelibolu hatından itibaren Çanakkale, Ezine, Ayvacık istikametinde  taleplerde artışla birlikte yatırımcının tercih alanları olmaya devam ediyor..

Silivri ve Trakya Bölgesi özelinde gayrimenkul yatırımı ve danışmanlık hizmeti veren SİMGE EMLAK DEĞERLEME Brokerı MUSTAFA ALTINKÖK, Trakya Bölgesinin  Çanakkale Köprüsünün yapılması ve son aşamaya gelinmesi ile birlikte  bölgeyede  arsa, arazi ve  konut yatırımı için İstanbul'a yakınlarında yapmak istediginiz yatırımlara artan fiyatlara karsılık Tekirdağ sahil hattı lokasyonuna baglı olarak Çanakkale istikameti  yönelmeniz avantaj sağlayacaktır..

Çanakkale Köprüsü bölgenin ve bölgeye yakın lokasyonların can damarı oldu.

Çanakkale Köprüsü başlaması ile birlikte Köprünün ulaşım aksına göre Silivri istikametinden, Şarköy  ve köyleri ile beraber Malkara,Gelibolu  yönüne doğru devam eden güzergahta arazi yatırımı bölgesel fiyatlar cazibesini korurken Şarköy ve köylerinde  yatırım bölgesinde  değerlemeler öne çıkmaktadır. Ayrıca yazlık konut tercihinde Şarköy Gelibolu lokasyonlarında talepler her geçen gün devam etmekte olup tercih edilen bölgeler içinde ilk yerlerdir..

İstanbul’a yakın lokasyonlar arsa ve arazi yatırımları daha çok işlem görürken  İstanbul’a yakın konumdaki Tekirdağ, Şarköy, Malkara ilçeleri; yatırımcının bütcesine göre uygun yatırımlar ve köy hayatı isteyen yatırımcılar ileriye dönük değerleme açısından merkeze yakın köyleride tercih ediyorlar ..

Yatırım amaçlı gayrimenkul alanların özellikle her gecen yılda Trakya'daki fiyat artışlarını çok iyi analiz etmelerini tavsiye ediyoruz.. Her ne olursa olsun lokasyon olarak bölgede ana yollara ve gelişmelere açık yerler almalarını tavsiye ediyoruz. 

TRAKYA BÖLGESİNDE doğru yapılan bir arsa arazi yatırımı 5 yıl içerisinde yatırım degeri kadar değer yapması kabul edilebilir bir duruma geldi..

Yeni yapılan Kuzey Marmara Oto Yolun ile ulasım olarak Çanakkale Köprüsü bölgemizde büyük bir ulaşım kolaylığı sunmaktadır. Dolayısıyla, yapılan bu devlet ulaşım yatırımı, bölge gayrimenkul türlerine de pozitif etki yaratmaktadır. Çanakkale ve Trakya ve  İstanbul'dan gelip Çanakkale Köprüsü yolları ile birlikte bölgenin arsa fiyatlarını katlanarak arttığına şahit olduk. Halen daha inşası devam eden projenin tamamlanması ve sonrasına kadar köprü çevresi ve ulaşım lokasyonunda %100’e yakın artış beklenmektedir. Kısaca; bölge arsa, arazi yatırımı halen daha cazibesini korumaktadır.”

İstanbul un batıya açılan kapısı olan Trakya bölgesi Avrupa sınırlarına yakınlığı ve  sürekli proje üretmesi ile kendini yenilemektedir. 1915 Çanakkale Köprüsü, Sirkeci Avrupa hızlı tren hattı, Avrupa Serbest Bölgesi, iki deniz arasında bulunduğu coğrafi yapısı ile gerçekleşen hava sirkülasyonu Tekirdağ ve denize yakın ilçe ve köylerinde  bu artışın devam edecegini öngörmekteyiz..

Yeni bölgeler ve yeni yatırım alanları bizim için ve yatırımcılar için iş deyip geçemediğimiz derecede  önemli bir anlayışla doğru fiyat dogru yatırım ve mesleki tecrübeleri bir araya getirerek  kazandırmak için SİMGE EMLAK  DEĞERLEME olarak her gün yeni bir heyecan ile  başladığımız güne azim ile  doğru bilgi ve mesleki paylasımlarla kendimizi ve yaptığımız her işi sorgulayarak geçmiş deneyimlerimizden de faydalanarak doğru ve kazanç getirecek gelişen dogru lokasyonlarda çalışmalara devam ediyoruz.. 

2022'de bölgesel olarak yatırım bölgelerinde 2021'de oldugu gibi yine en dogru çalısmalar ile yanınızdayız.

SİMGE EMLAK DEĞERLEME                                                                                                                                    
SİLİVRİ EMLAK MÜŞAVİRLERİ YÖN.KRL ADINA BAŞKAN
Mustafa ALTINKÖK 

YORUMLAR

  • 0 Yorum