Batuhan Güçlü

Batuhan Güçlü


CHP’de yarış kızışıyor

19 Kasım 2019 - 23:40

CHP Silivri İlçe Başkanlığı malumunuz kongre sürecinde. Şu ana kadar 3 aday var. Beyaz listeyle Berker Esen, sarı listeyle Mümün Koçoğlu ve kırmızı listeyle Abdullah Yıldırım. Adaylar arasındaki en tecrübeli isim (geçmiş dönem CHP İlçe Başkanlarından) Abdullah Yıldırım, bugün ekip arkadaşlarıyla birlikte basının karşısına çıktı. Yıldırım bir kez daha yeniden İlçe Başkan Adayı olmaya nasıl karar verdiğini, delegelerin teveccühleriyle geldikleri takdirde sergileyecekleri yönetim anlayışının altını kalınca çizdi, mevcut yönetimin yanlışlarını çekinmeden ortaya koydu. Kendisine basının soru sormasına bile gerek kalmadı, merak edilen tüm noktalara tek tek değindi.

 

^^^

 

Özel bir sebepten dolayı üzülerek katılamadığım toplantıyı sonuna kadar dinledim. Davete katılamama nedenimi de böylece belirtmiş olayım buradan. Yıldırım’ın konuşmasından ajandama not düştüğüm bazı satır başlarını sizlerle paylaşmak istiyorum:

 

-Yola çıkış amacımız partimizi derleyip toparlamak. Tekrar seçimleri almak boynumuzun borcu. Bugünden itibaren startını veriyoruz. Bu ümit ve hasretle yola çıkıyoruz. Yaptık yine yaparız. Bunu bir iddia olarak söylemiyoruz. Biz kendimizi daha önce ispatladık.

 

-Çok büyük bir işe giriştik ama gençliğin enerjisini tecrübe ile birleştirdiğimizde bizim alt edemeyeceğimiz hiçbir şey yok. Bu iddiamızı sonuna kadar götüreceğiz.

 

-Sadece bir dönem için tekrar göreve talip olduğumu ilan ediyorum.

 

-Kim seçilirse seçilsin herkesin yüzü gülsün ama biz seçilirsek herkesin yüzü daha fazla gülecek.

 

-Kısır çekişmelere, çıkar amaçlı yapılan siyasete, dar, sığlaşmış, fikir ve proje üretemeyen anlayışa, çürümüşlüğe ve Cumhuriyet Halk Partisi'ni kendi kavgalarının ve ikbalinin malzemesi yapmaya çalışanlara meydan okuyoruz! (manifestodan)

 

^^^

 

Yıldırım bana sorarsanız adaylık açıklamasındaki sunumundan çok daha kapsamlı bir şekilde kendini ifade etti. Ancak toplantıda Yıldırım’ın açıklamasının üstüne çıkan açıklama ekip arkadaşı Yaşar Gören’den geldi. İlçe Başkan Adayı olması beklenen Gören, neden Yıldırım’ın ekibinde sürece dahil oldu bilemiyoruz kendisi bu duruma pek açıklık getiremedi ancak CHP’nin Silivri’de seçimi kaybetmesi ve kongre sürecine ilişkin mevcut İlçe Başkanı Suna Göçengil’le alakalı ortaya fena iddialar attı.

 

Gören’e göre Özcan Işıklar’ın ikinci döneminde ve Suna Göçengil’in yönetiminde partide ciddi sıkıntılar yaşandı. Ortama sevgisizlik ve kişisel kinler hakimdi. Bu gibi negatif durumlar sandığa yansıdı ve belediyenin kaybedilmesine sebep oldu.

 

Seçim yenilgisinin faturasını bir kalemde kesen Gören, üstüne bir de Suna Göçengil’in önce aday olmayacağını söyleyerek destek vereceklerinin teminatı ile Erdoğan Ataç’ın aday olmasını istediğini ancak çok geçmeden tabiri caizse sözünü yiyip aday olabileceğini ima ettiğini söyledi. Gören durumu, “31 Mart öncesi Silivri Belediyesi’ne kaybettiren anlayış maalesef şimdi kongre sürecinde de kapalı kapılar arkasındaki planlarla işi götürmeye çalışıyor” diye özetledi. İç dökme mi dersiniz, iplikler pazara çıkarılmaya başladı mı dersiniz, parlamak için yapılan bir çıkış mı dersiniz takdiri sizlere bırakıyorum.

 

Velhasıl Kırmızı Liste Hareketi, cesur açıklamalarla bugün ilçe gündeminin belirleyicisi oldu. Öte yandan mahalle delegeleri seçimi 24 Kasım tarihinde Alibey, Piri Mehmet Paşa, Yeni Mahalle ve Selimpaşa ile sona erecek. Silivri’de söz delegede..!

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum